Mısır yasaları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından cinsel taciz olarak değerlendirilen evlilik içi tecavüzü suç saymıyor. Mahkemeler de suçun kanıtlanması için delil bulmakta zorlanıyor. Mısır’da kadınlar cinsel tacizle ilgili sessizlik duvarını yıkıyor. Ülkede son olarak sessiz kalınmayan bir mesele de kısa bir süre öncesine konu edilmesi bile tabu olarak görülen evlilik içi tecavüz. Halk TV’nin haberinde yer alan detaylara göre; Bircan’ın tehditlerine boyun eğmek zorunda kaldı ve bu istismar devam etti.

Hint medyası işitme engelli olduğu belirtilen çocuğa, borumda, spor salonunda ve umumi tuvaletlerde de tecavüz edildiğini yazdı. Çocuk, annesinin korkularının aksine bir anda en büyük destekçisi oldu. Kadın ve ailesi travmatik anılardan kurtulmak için Rampur’a taşındı. “Tecavüzden birilerine bahsedersem tüm ailemi öldüreceklerini, evimizi ateşe vereceklerini söylediler. Ne kadın ne de ailesi tecavüzcülerden şikayetçi oldu.

Manisa’da Ensar Vakfı’nın “yaz okulu” girişimine tepki

Konya’da bir masaj salonunda çalışan 20 yaşındaki E.K., arkadaşının evinde içki içtikten bir süre sonra bilincini kaybetti. Whatsapptan aldığı cinsel ilişki videoları sonrası birçok kişinin tecavüzüne uğradığını anlayan E.K., eve gelmezse videolarının yayılacağı tehdidi aldı ve eve geri gitti. Bu sefer de tekme ve yumrukla uzun süre darp edilen E.K.’nın o anları sosyal medya hesabından paylaşıldı. Çaresiz kaldı, güvendiği ve yardımına muhtaç olduğu herkesin tecavüzüne uğradı! İğrenç istismar zinciri İzmir’de mahalle kahvesinde başladı. 69 yaşındaki adam B.A.’yı evine çay içmeye davet etti, ilaç içirip yarı baygın halde tecavüz etti.

Bunun nedeni kısmen, Kanada, Avustralya ve Avrupa’daki cezaevi sistemlerine kıyasla ABD’deki cezaevi sisteminin yapısındaki farklılıklardır. Amerika Birleşik Devletleri’nin Pensilvanya eyaletinde görev yapan bir polis memuru bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak görevinden uzaklaştırıldı. Olaya ilişkin olarak kendisini savunan 38 yaşındaki Justin Hain, kasıtlı olarak tecavüz etmediğini söyleyerek özür diledi. Ankara’da Perihan Ö., sosyal medyada paylaştığı videoda komşusu Muhammed K.’nin 1 yıldır kendisini saplantılı şekilde takip edip, taciz ve ölüm mesajları gönderdiğini ileri sürerek yardım istedi.

Nizip Mülteci Kampı’nda 30 erkek çocuğa cinsel istismar

Amerika Birleşik Devletleri’nin Illinois eyaletinin Springfield bölgesinde 14 yaşındaki bir kıza tecavüz eden 54 yaşındaki adam, cezasının bir parçası olarak fiziksel olarak hadım edilecek. Bölge Savcı Yardımcısı Brad Cascio, “Bildiğim kadarıyla bu emredilen ilk fiziksel hadım etme kararı” ifadelerini kullandı. Tartışma, ünlü bir şarkıcının eski karısın Instagram’da paylaştığı bir videoyla evlilik içi tecavüze uğradığını iddia etmesiyle iyice alevlendi. Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan kadının videosu viral oldu ve medyada manşetlerden görüldü.

X (Eski adıyla Twitter) ve Telegram’da müstehcen videolar yayınlayarak bir anda ünlenen Denise Frazier her daim masum olduğunu iddia etti. Bir köpeğe tecavüz ettiği videoları yayınladığı iddia edilen Frazier defalarca tutuklanmıştı. Sosyal medyadan yaptığı son açıklamasında ise Frazier, “Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmaya çözüm olarak yasal olan bir eyalete taşınacağım. Bu çözümü bulabilecek kadar zekiyim” dedi.

Hindistan’da 17 yaşındaki tecavüz kurbanı yakıldı, durumu ağır

“Cezalandırma tecavüzü” veya “intikam tecavüzü” olarak da adlandırılan “ödeşme tecavüzü”, özellikle Pasifik Adaları olmak üzere belirli kültürlere özgü bir tecavüz türüdür. Babası veya erkek kardeşleri gibi aile üyeleri tarafından işlenen eylemlerin intikamı olarak, genellikle birkaç erkekten oluşan bir grup tarafından bir kadına tecavüzden oluşur. Tecavüz, faillere karşı önceki davranışlarının cezası olarak babayı veya erkek kardeşleri aşağılamak ve utandırmak için yapılır. Ödeşme tecavüzü bazen aşiret kavgasıyla bağlantılıdır.

Savaş sırasında tecavüzle ilgili birçok klasik atıf, açıkça cinsel saldırı olaylarına değil, savaş sırasında düşmanın mallarını veya kadınları kaçırma uygulamasına atıfta bulunur. Hapishanede tecavüz oranlarının ABD’deki hapishane mahkûmlarının %3 – %12’sini etkilediği bildirildi. Hapishanede tecavüzler daha çok aynı cinsiyetten kişiler arasında olsa da (hapishaneler genellikle cinsiyete göre ayrıldığından), saldırgan genellikle eşcinsel olarak tanımlanmaz. Bu fenomen, batı dünyasının başka yerlerinde çok daha az yaygındır.

yaşındaki kız öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdi! Susması için ailesiyle tehdit etti… ‘Gizli sevgililik’ teklif etmişti

Bu kültürel olarak https://www.roscasaresbasket.com/ anlayışında da karışıklık yaratıyor. Bu farklı bakış açıları mağdurun yaşadığı konusunda kafasının daha da karışmasına neden olabiliyor. Mağdurların çoğu, yaşadıkları şeyin gerçekten tecavüz olup olmadığından emin değildir. Tecavüz tanımı ülkeden ülkeye, hatta eyaletten eyalete farklılık gösterebiliyor. Kızlarının memeleri dümdüz olana kadar belli aralıklarla onlara ‘iyilik yapıyor’ anneler. Böylece kızlarını olası tehlikelerden koruyacaklarını düşünüyor.

İstismar edilen çocuk, cinselliği bir alış veriş olarak değerlendirir ve yaşamı boyunca sevgi elde edebilmek için cinsellik gerekeceği gibi yanlış sonuçlara ulaşabilir. Çocuk, böyle bir eyleme zorlanarak ve hırpalanarak itilmişse, bu deneyimler çocuğun cinsellikten korkmasına, kaçınmasına ve kaygı yaşanmasına neden olur. Son günlerde okuduğumuz ve izlediğimiz haberler çoğunlukla çocuk kaçırmaları, çocuk cinayetleri, taciz ve tecavüz ile ilgili… Yitip giden tazecik hayatlar sadece o çocukların ailelerini değil hepimizi derinden yaralıyor. Birçok çocuğumuz ise tacize ya da tecavüze uğradığı halde suçlanacağı ya da kendisine zarar verileceği düşüncesi ile uzun yıllar bu duruma boyun eğiyor ve sesini çıkaramıyor. Peki, tacize ya da tecavüze uğrayan çocukların büyüyüp birer yetişkin olduklarında yaşayabilecekleri cinsel ve psikolojik problemler nelerdir?

Bu farklı şekillerin çoğu, diğer sınıflandırmalar için de aynı şekilde geçerli olabilir. Örneğin, aynı zamanda cezalandırıcı tecavüz olan hapishane tecavüzü, aynı zamanda kaçırma tecavüzü de olan savaş tecavüzü vb. Velayet tecavüzü, devlet tarafından istihdam edilen polis memuru, kamu görevlisi veya hapishane veya hastane çalışanı gibi gözetim konumunda bir kişi tarafından işlenen tecavüzü tanımlar. Yetimhaneler gibi kurumsal bakımevlerindeki çocukların tecavüzünü de içerir. Savaş tecavüzleri, silahlı çatışma veya savaş sırasında veya askeri işgal sırasında askerler, diğer savaşçılar veya siviller tarafından işlenen tecavüzlerdir. Ayrıca, kızların ve kadınların işgalci bir güç tarafından fuhuş veya cinsel kölelik için zorlandığı durumu da kapsar.

Bangkok yakınlarındaki Samut Prakarn eyaletinin Ban Mai bölgesinde bir metro istasyonunda yaşanan taciz anlarına ait güvenlik kamerası görüntülerinin paylaşılması gündem yarattı. Görüntülerde bir adamın yürüyen merdivenlerden çıkan kadının yolunu keserek onu yakaladığı ve zorla öpmeye çalıştığı anlar yer aldı. İngiltere’nin Nottingham bölgesindeki bir oyun sahasında korkunç bir olay yaşandı. Yaşları 15 ile 16 arasında değişen dört erkek çocuk kimliği ve kişisel bilgileri açıklanmayan genç bir kıza tecavüz ettikleri şüphesiyle tutuklandı. Olaya ilişkin soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.

Deixe um comentário

O seu endereço de e-mail não será publicado. Campos obrigatórios são marcados com *